World Wide Input Voltage 100-240VAC 50/60Hz OVP, OCP, SCP Protection (OVP: Over Voltage output Protection. OCP: Over Current output Protection. SCP: Short Circuit output Protection) UpBright New Global Genuine [UL listed] 26V AC / DC Adapter Compatible with TINECO A10 A11 Hero & Master Series Cordless Stick Handheld Vacuum Cleaner Vac 21.6V 21.6 Volt 21.6VDC Rechargeable Battery YLS0241A-T260080 DSC550-260070W-1 SN SP18101701 Dongguan Yinli Electronics 21V - 26V 26.0V 800mA 700mA 26VDC 0.7A 0.8A DC26V Class 2 Power Supply Cord Cable PS Wall Home Battery Charger Mains PSU Original OEM Genuine TINECO 26V 0.8A AC/DC Adapter Compatible with TINECO A10 VA101000US Hero Cordless Stick Vacuum Cleaner; TINECO A10 Master Cordless Stick Vacuum Cleaner; Tineco A10 DAsh A10Dash Cordless Stick Vacuum; Tineco VA150100US A10-D Plus Cordless Ultralight Stick Vacuum Cleaner; TINECO A11 VA112000US Hero Cordless Stick Vacuum Cleaner; TINECO A11 Master Cordless Stick Vacuum Cleaner. (for both Main-Body-Charging or Detached-Battery-Charging, no need to take the whole unit away) OEM 26V Adapter Compatible with listing item: Tineco A11 Hero Cordless Lightweight Stick Vacuum Cleaner, 450W Motor for Ultra Powerful Suction Handheld Vac for Carpet, Hard Floor & Pet; Tineco A11 Hero EX Cordless Lightweight Stick Vacuum, Powerful Suction Handheld Vac for Carpet, Hard Floor; Tineco A11 Tango Cordless Stick Vacuum Cleaner, 120W Strong Suction 2 Powered Cleaner Head for Hard Floor Carpet Car Pet Hair Tested Units. In Great Working Condition. UpBright 30 Days Refund. 24 Months Exchange UpBright New Global Genuine [UL listed] 26V AC / DC Adapter Compatible with TINECO A10 A11 Hero & Master Series Cordless Stick Handheld Vacuum Cleaner Vac 21.6V 21.6 Volt 21.6VDC Rechargeable Battery YLS0241A-T260080 DSC550-260070W-1 SN SP18101701 Dongguan Yinli Electronics 21V - 26V 26.0V 800mA 700mA 26VDC 0.7A 0.8A DC26V Class 2 Power Supply Cord Cable PS Wall Home Battery Charger Mains PSU CECCCROHS 100-240